Włosy mocne i szczęśliwe – jesienią

Włosy mocne i szczęśliwe – jesienią

Mniej na głowie.

Jesienią tracimy około 100 włosów dziennie. Od noszenia czapki są bardziej kruche, łamliwe, bardziej się eletryzują.

Jesienna pora to czas szczególnie trudny dla włosów. Osłabione przez promieniowanie UV, wysuszone przez wakacyjne słońce, a tu już zmiana pogody, deszcze, słoty…Jesienią włosy łatwiej się elektryzują, od noszenia czapki są bardziej kruche, łamliwe…Jakby wypadało ich więcej…Czy jest na to jakaś rada? Czy można jakoś je wzmocnić? Przywrócić im moc i blask?

Dziennie tracimy około 50 włosów, jesienią spadek włosa zwiększa się niemal dwukrotnie. Jeśli zauważyliście, że nadmierne wypadanie włosów utrzymuje się przez dłuższy czas, to nadeszła pora aby zmienić swoje podejście do przyzwyczajeń dotychczasowej pielęgnacji włosów.

Szampon i odżywka.


Zastanów się czy właściwie dobierasz kosmetyki do pielęgnacji włosów. Pomyśl czego Twoje włosy potrzebują. Ważną rzeczą jest uświadomienie sobie że rodzaj włosów, może diametralnie różnić się od rodzaju skóry głowy. Możesz mieć wrażliwą skórę głowy, a przy tym suche włosy. Eksperci radzą aby szampon dobierać do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. Idealnym wyjściem jest dobór kosmetyków naturalnych, zawierających ekstrakty ziołowe. kosmetyki bez szkodliwych Parabenów, SLS, SLES.

Suszenie włosów.

Jeśli to możliwe, ogranicz do minimum stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy. Nie trzyj włosów ręcznikiem, delikatnie przykładaj ręcznik do włosów, kończąc suszenie na lekko delikatnych włosach, nie stracą one wilgotności i połysku. 

Jedzenia ma wpływ na kondycję włosów.

Ważne aby w diecie znalazły się nienasycone kwasy tłuszczowe, białko w różnej postaci, witaminy i minerały. Wsparciem dla zdrowej zbilansowanej diety są ziołowe suplementy diety, oraz preparaty wzmacniające łuski i mieszki włosowe. Warto pomyśleć o olejowaniu włosów naturalnymi olejkami do pielęgnacji włosów. I nie unikaj jesiennych spacerów. Jak często to możliwe przebywaj na świeżym powietrzu – oddychaj głęboko – dotleniaj mózg i cebulki włosowe. Odpoczywaj. Mniej stresu – więcej włosów na głowie.