Ashwagandha – o jakiej porze dnia stosować?

Ashwagandha -o jakiej porze dnia stosować?

Ashwagandha – o jakiej porze dnia stosować?

Ashwagandha to ciesząca się popularnością roślina, którą od wieków stosuje się w medycynie tradycyjnej Dalekiego Wschodu. Dzięki swoim właściwościom adaptogennym, znakomicie wspomaga organizm człowieka. 

Ashwagandha zaliczana jest do roślin adaptogennych. Jej prawdziwa nazwa to witania ospała, ale nazywana jest również indyjskim żeń-szeniem. W lecznictwie wykorzystywany jest, przede wszystkim, jej korzeń, zawierający różne związki aktywne, w tym witanolidy, wspomagające organizm ludzki. Stosowanie Ashwagandhy pozytywnie wpływa na układ nerwowy i immunologiczny, zmniejsza zaburzenia wywołane stresem, a także likwiduje uczucie zmęczenia. To również naturalny specyfik, poprawiający płodność u mężczyzn i zwiększający ich libido.

Rozpoczynając kurację Ashwagangdhą warto wiedzieć, w jaki sposób ją stosować. Indyjski żeń-szeń może być przyjmowany zarówno rano, jak i wieczorem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb osoby, która ją stosuje. W zależności od pory dnia, Ashwagandha działa jednak za każdym razem inaczej. Wczesnym rankiem bierze się ją dla wsparcia wydajności organizmu oraz energii w ciągu całego dnia, a wieczorem, by się wyciszyć i ułatwić sobie zasypianie. Polecana Ashwagandha może działać na każdą osobę zupełnie inaczej. Ważne jest, aby obserwować reakcję organizmu, co pomoże w rozpoznaniu, czy ten indyjski żeń-szeń bardziej go pobudza, czy raczej wycisza. Najistotniejsze w terapii tą rośliną jest jej regularne przyjmowanie, a nie pora dnia, o której jest to robione. 

Ashwagandha – dla kogo i jakie ma właściwości 

Stosowana od wieków w Indiach, Ashwagadha przyjęła się obecnie na całym świecie jako suplement uspokajający i tonizujący, dostępny dla każdego. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom może być również przyjmowana jako wsparcie leczenia w przypadku innych dolegliwości. Doskonale łagodzi stany lękowe, depresję i zmęczenie. Jest skuteczna na problemy z bezsennością. Mogą ją także przyjmować kobiety w okresie menopauzy, żeby załagodzić jej symptomy.

Ashwagandhę powinni również stosować mężczyźni, chcący poprawić swoją witalność, płodność i żywotność plemników. Starsze osoby mogą sięgnąć po Ashwagandhę dla złagodzenia bólu w okolicy kręgosłupa, pleców, szyi i przy stanach zapalnych stawów. Ten suplement jest bogatym źródłem żelaza i doskonale wspiera układ odpornościowy. Ashwagandha ma także właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że jest pomocna w walce z wolnymi rodnikami. Ten popularny ostatnio specyfik, fantastycznie sprawdzi się także jako suplement dla osób, które ćwiczą na siłowni. Doda im energii, a także pomoże zwiększyć siłę i masę mięśniową, ponieważ stwierdzono, że jest to doskonały, naturalny stymulator produkcji testosteronu, w organizmie.

Do przygotowania preparatów z Ashwagandhy wykorzystuje się zarówno liście, jak i korzeń tej rośliny, przy czym ten ostatni jest częściej używany, ze względu na szereg swoich cennych właściwości. Poszukując produktów z Ashwagandhy w internecie, warto zajrzeć do wyników rozgrywek sportowych, które znajdziecie tutaj: meczyki.pl/bukmacherzy/betclic-kod-promocyjny/83.

Wiele osób poszukuje alternatywnych metod leczenia, zwracając się ku sprawdzonym od wieków, naturalnym produktom. Dlatego bardzo popularna jest aktualnie Ashwagandha, będąca wszechstronnym i sprawdzonym specyfikiem, wspierającym organizm na wielu płaszczyznach.