Bieg po zdrowie…

Bieg po zdrowie…

Cóż, bieg po zdrowie to prawdziwy „czterdziesto kilometrowy maraton”. 

Aby dobiec do mety, potrzebny jest regularny trening, dzień po dniu, z uporem, wytrwale trzeba się do tego przygotowywać. Jak wygrać?

Warto pomyśleć, o tym co jest najważniejsze? Jak wygląda nasz dzień? Czy wystarczająco dużo czasu i uwagi poświęcamy Sobie? Czy o Siebie dbamy? W końcu, (choć jest to najważniejsze) czy lubimy Siebie? Zioła, suplementy diety, tabletki są bezsilne jeśli jesteśmy przepracowani, zmęczeni, zestresowani, sfrustrowani, w biegu… Nie ma cudów i nie ma magicznej pigułki. Stres jest najgorszą substancją toksyczną dla naszego organizmu. Zacznijmy więc dzień od uśmiechu odbitego w tafli lustra, od optymistycznych wizualizacji, może od piosenki pod prysznicem… Czemu nie? Życie to nie wyścig… bo dokąd biec? Skuśmy się czasami na przyjemności, na relaks, na sen spokojny i głęboki…

Jeśli trudno Ci się zrelaksować, spróbuj wspomóc odpoczynek ziołami. 

Po co warto sięgnąć?

  • Ashwagandha zwana indyjskim żeń-szeniem, ceniona w mecycynie ajurwedyjskiej.  Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandhę mianem stabilizatora nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach.
  • Tulsi, (Tulasi, święta Bazylia) redukuje stres, poprawia wytrzymałość, zwiększa odporność na przewlekle choroby. Jest bogatym źródłem antyoksydantów i innych wartości odżywczych. 
  • Brahmi, (Gotu Kola) to doskonała pożywka dla mózgu. Zwalcza stres. Usuwa objawy zmęczenia i znudzenia. Poprawia koncentrację. W Chinach uważana jest za roślinę długowieczności. W Indiach jest uważana za roślinę o domładzających właściwościach. 
  • Arjuna chroni układ nerwowy przed stresem. Polepsza wydolność serca. 
    Wzmacnia i chroni serce, zapobiega częstoskurczom. Reguluje ciśnienie krwi. 
    Reguluje poziom cholesterolu. Zawiera miedź, wapń, cynk i magnez.
  • Tagara to aromatycze zioło o właściwościach uspokajających i relaksujących. Pomaga zasnąć przy poblemach z bezsennością. Odpowiednie zioło dla ludzi narażonych na stres, pomocne w stanach emocjonalnego niepokoju. Koi nerwy.